Witamy w naszym biurze

Nie czekaj zadzwoń i sprawdź co mamy przygotowane dla Twojej firmy. Wszyscy nasi pracownicy są do Twojej dyspozycji. Oferujemy: prowadzenia ksiąg handlowych, książki przychodów i rozchodów,ewidencji ryczałtu ewidencjonowanego, rozliczenia pracowników i zleceniodawców, rozliczenia z ZUS i urzędami skarbowymi

Dla rozpoczynających

Osoby właśnie planujące założenie własnej firmy, które zdecydowały sie na skorzystanie z naszych usług będą mogły skorzystać z naszej pomocy przy rejestracji działalności gospodarczej. Więcej...

Nasz adres

ul. Jana Brzechwy 87 51 - 141 Wrocław Telefon: 0-603-836-663 E-mail: info@ekonomicus.com.pl
Zobacz na mapie

Dzwoń

Masz pytania, wątpliwości, ile zapłacisz ? Nie czekaj !

Telefon: 0-603-836-663

Promocja !

Dzięki współpracy z prawnikami,tłumaczami, firmami internetowymi dla naszych klientów mamy specjalne oferty ! Sprawdź

Uwaga! Będą zmiany w systemie ubezpieczeń społecznych

Już obowiązuje nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Zgodnie z nowymi przepisami, zleceniodawca od 1 stycznia 2010 r. będzie opłacał składkę na ubezpieczenie wypadkowe od wszystkich zleceniobiorców podlegających z tytułu umowy zlecenia ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowemu!

Do końca 2009 r. osoby  wykonujące pracę na podstawie umowy agencyjnej lub umowy zlecenia albo innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia oraz osoby z nimi współpracujące, obowiązkowo objęte ubezpieczeniami emerytalnym i rentowym nie podlegają ubezpieczeniu wypadkowemu, jeśli wykonują pracę poza siedzibą lub miejscem prowadzenia działalności zleceniodawcy.
Od 1 stycznia 2010 r. wszyscy zleceniobiorcy, bez względu na miejsce wykonywania zleconych prac, będą podlegali ubezpieczeniu wypadkowemu, jeżeli umowa zlecenia stanowi dla nich tytuł do obowiązkowych ubezpieczeń emerytalnego i rentowych.
Niestety ustawa nowelizująca nie zawiera przepisów przejściowych, na mocy których do umów zlecenia zawartych przed 1 stycznia 2010 r. stosowałoby się dotychczasowe zasady podlegania ubezpieczeniu wypadkowemu przez zleceniobiorców. Tym samym zgodnie z zasadą bezpośredniego obowiązywania ustawy, od przyszłego roku obowiązkiem ubezpieczenia wypadkowego zostaną objęci także ci zleceniobiorcy (podlegający ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym), którzy umowę zlecenia zawarli przed 1 stycznia 2010 r.
Podstawa prawna:

  • Art. 1 ustawy z 24 kwietnia 2009 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy – Prawo bankowe (Dz.U. nr 71, poz. 609).

Dodaj komentarz