Witamy w naszym biurze

Nie czekaj zadzwoń i sprawdź co mamy przygotowane dla Twojej firmy. Wszyscy nasi pracownicy są do Twojej dyspozycji. Oferujemy: prowadzenia ksiąg handlowych, książki przychodów i rozchodów,ewidencji ryczałtu ewidencjonowanego, rozliczenia pracowników i zleceniodawców, rozliczenia z ZUS i urzędami skarbowymi

Dla rozpoczynających

Osoby właśnie planujące założenie własnej firmy, które zdecydowały sie na skorzystanie z naszych usług będą mogły skorzystać z naszej pomocy przy rejestracji działalności gospodarczej. Więcej...

Nasz adres

ul. Jana Brzechwy 87 51 - 141 Wrocław Telefon: 0-603-836-663 E-mail: info@ekonomicus.com.pl
Zobacz na mapie

Dzwoń

Masz pytania, wątpliwości, ile zapłacisz ? Nie czekaj !

Telefon: 0-603-836-663

Promocja !

Dzięki współpracy z prawnikami,tłumaczami, firmami internetowymi dla naszych klientów mamy specjalne oferty ! Sprawdź

Odliczenie VAT z paragonu za przejazd autostradą

W myśl § 3 pkt 4 ww. rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 3 grudnia 2013 r. w sprawie wystawiania faktur (Dz. U. z 2013, poz. 1485), odnoszącego się również do dokumentów potwierdzających zapłatę za przejazd autostradą płatną, faktura dokumentująca przejazd autostradą płatną lub przejazd na odległość nie mniejszą niż 50 km, wystawiana w formie biletu jednorazowego przez podatników uprawnionych do świadczenia usług polegających na przewozie osób: kolejami normalnotorowymi, taborem samochodowym, statkami pełnomorskimi, środkami transportu żeglugi śródlądowej i przybrzeżnej, promami, samolotami i śmigłowcami, powinna zawierać:

  • numer i datę wystawienia,
  • imię i nazwisko lub nazwę podatnika,
  • numer, za pomocą którego podatnik jest zidentyfikowany na potrzeby podatku,
  • informacje pozwalające na identyfikację rodzaju usługi,
  • kwotę podatku,
  • kwotę należności ogółem.

Zatem skoro otrzymane paragony fiskalne zawierają ww. informacje mamy prawo je uznać za faktury dokumentujące przejazd na autostradach płatnych w kraju. Jeżeli więc przedmiotowy wydatek związany jest z działalnością opodatkowaną, tj. ze świadczonymi usługami transportowymi przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z paragonu fiskalnego dokumentującego przejazd autostradą samochodu, o ile nie wystąpiły ograniczenia wynikające z art. 88 ustawy.

(Interpretacja indywidualna z 24 lutego 2017 r., sygn. 0461-ITPP2.4512.977.2016.1.AD – Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy)

Dodaj komentarz