Witamy w naszym biurze

Nie czekaj zadzwoń i sprawdź co mamy przygotowane dla Twojej firmy. Wszyscy nasi pracownicy są do Twojej dyspozycji. Oferujemy: prowadzenia ksiąg handlowych, książki przychodów i rozchodów,ewidencji ryczałtu ewidencjonowanego, rozliczenia pracowników i zleceniodawców, rozliczenia z ZUS i urzędami skarbowymi

Dla rozpoczynających

Osoby właśnie planujące założenie własnej firmy, które zdecydowały sie na skorzystanie z naszych usług będą mogły skorzystać z naszej pomocy przy rejestracji działalności gospodarczej. Więcej...

Nasz adres

ul. Jana Brzechwy 87 51 - 141 Wrocław Telefon: 0-603-836-663 E-mail: info@ekonomicus.com.pl
Zobacz na mapie

Dzwoń

Masz pytania, wątpliwości, ile zapłacisz ? Nie czekaj !

Telefon: 0-603-836-663

Promocja !

Dzięki współpracy z prawnikami,tłumaczami, firmami internetowymi dla naszych klientów mamy specjalne oferty ! Sprawdź

Obiad z klientem kosztem podatkowym.

Interpretacja Ministra Finansów z 12 września 2016 r., nr DD6.8221.30.2016.MNX, zmienia z urzędu stanowisko Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z 15 listopada 2010 r. wyrażone w interpretacji indywidualnej nr IPPB5/423-591/10-2/JC. Kilka dni temu Minister Finansów przypomniał, że zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jedn. Dz.U. z 2014 r., poz. 851, z późn. zm., dalej: ustawa o CIT) nie uważa się za koszty uzyskania przychodów kosztów reprezentacji, w szczególności poniesionych na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów, w tym alkoholowych.

Jednakże zwyczajowy poczęstunek zarówno w siedzibie firmy, jak i poza nią, nie stanowi reprezentacji. Rozmowy biznesowe przy obiedzie są w obecnej dobie czymś zupełnie zwyczajnym i nikt, chyba poza urzędnikami aparatu skarbowego, nie postrzega tego jako „działań budujących korzystny wizerunek” (reprezentacji). Minister Finansów wskazał, iż za prawidłowe należało uznać stanowisko spółki, zgodnie z którym poniesione wydatki na spotkania biznesowe z kontrahentami w wynajętych salach konferencyjnych czy też w restauracji mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów i nie stanowią wydatków na reprezentację.

 

Dodaj komentarz