Witamy w naszym biurze

Nie czekaj zadzwoń i sprawdź co mamy przygotowane dla Twojej firmy. Wszyscy nasi pracownicy są do Twojej dyspozycji. Oferujemy: prowadzenia ksiąg handlowych, książki przychodów i rozchodów,ewidencji ryczałtu ewidencjonowanego, rozliczenia pracowników i zleceniodawców, rozliczenia z ZUS i urzędami skarbowymi

Dla rozpoczynających

Osoby właśnie planujące założenie własnej firmy, które zdecydowały sie na skorzystanie z naszych usług będą mogły skorzystać z naszej pomocy przy rejestracji działalności gospodarczej. Więcej...

Nasz adres

ul. Jana Brzechwy 87 51 - 141 Wrocław Telefon: 0-603-836-663 E-mail: info@ekonomicus.com.pl
Zobacz na mapie

Dzwoń

Masz pytania, wątpliwości, ile zapłacisz ? Nie czekaj !

Telefon: 0-603-836-663

Promocja !

Dzięki współpracy z prawnikami,tłumaczami, firmami internetowymi dla naszych klientów mamy specjalne oferty ! Sprawdź

Nowy pomysł MF – podzielona płatność w VAT.

Wprowadzenie w 2018 r. mechanizmu podzielonej płatności (tzw. split payment) powinno pozytywnie wpłynąć na skuteczność walki z oszustwami w podatku od towarów i usług (VAT) – ocenia Konfederacja Lewiatan. Eksperci podatkowi tej organizacji twierdzą równocześnie, że nowe rozwiązanie poważnie ograniczy płynność finansową części podatników, w tym głównie małych firm.
Zgodnie z projektem resortu finansów, w przypadku zastosowania podzielonej płatności dostawca towaru lub usługodawca będzie mieć ograniczone prawa do swobodnego dysponowania podatkiem VAT. Jak zapewnia Ministerstwo Finansów, rozwiązanie to powinno wyeliminować oszustwa, w których sprzedawca pobiera zapłatę i podatek, ale następnie nie przekazuje daniny do urzędu skarbowego.
Wprowadzenie zmian przewiduje projekt ustawy (z 12 maja 2017 r.) o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw.

Większość nowych przepisów ma wejść w życie 1 stycznia 2018 r.

Dodaj komentarz