Witamy w naszym biurze

Nie czekaj zadzwoń i sprawdź co mamy przygotowane dla Twojej firmy. Wszyscy nasi pracownicy są do Twojej dyspozycji. Oferujemy: prowadzenia ksiąg handlowych, książki przychodów i rozchodów,ewidencji ryczałtu ewidencjonowanego, rozliczenia pracowników i zleceniodawców, rozliczenia z ZUS i urzędami skarbowymi

Dla rozpoczynających

Osoby właśnie planujące założenie własnej firmy, które zdecydowały sie na skorzystanie z naszych usług będą mogły skorzystać z naszej pomocy przy rejestracji działalności gospodarczej. Więcej...

Nasz adres

ul. Jana Brzechwy 87 51 - 141 Wrocław Telefon: 0-603-836-663 E-mail: info@ekonomicus.com.pl
Zobacz na mapie

Dzwoń

Masz pytania, wątpliwości, ile zapłacisz ? Nie czekaj !

Telefon: 0-603-836-663

Promocja !

Dzięki współpracy z prawnikami,tłumaczami, firmami internetowymi dla naszych klientów mamy specjalne oferty ! Sprawdź

Fiskus dokręci akcyzową śrubę…

Polacy płacą akcyzę na papierosy sześciokrotnie wyższą niż Włosi czy Grecy. Podatek na wódkę jest u nas ponad 2,5-raza wyższy niż w Bułgarii. Z kolei akcyza na paliwo jest 1,5-raza wyższa od tej na Cyprze, który ma najniższą stawkę w Europie.
Od przyszłego roku, wbrew wcześniejszym obietnicom, rząd zamierza podnieść stawki podatku akcyzowego na papierosy. To jedno z założeń projektu zmian w ustawie o podatku akcyzowym, którym wczoraj zajmował się Sejm.

Rząd chce, by obecna stawka wynosząca 138,50 zł na tysiąc sztuk papierosów wzrosła do 146,83 zł. To oznacza, że paczka papierosów w przyszłym roku podrożeje średnio o 33 grosze. Pocieszeniem dla palaczy może być to, że będzie to ostatnia podwyżka związana z wymaganiami stawianymi nam przez UE. Rząd szacuje, że taka zmiana zwiększy wpływy do budżetu o 530 mln zł w skali roku, przy jednoczesnym spadku sprzedaży wyrobów tytoniowych o 1,5 proc. A jak pokazały ostatnie lata, przychody do kasy państwa z tytułu akcyzy na papierosy wzrosły o 35 proc. Podobnie było z podatkami, którymi obciążane są wyroby alkoholowe i paliwo.

Money.pl sprawdził, jak stawki akcyzowe obowiązujące w Polsce mają się do innych krajów Europy. Okazuje się, że jesteśmy jednym z droższych krajów, choć do liderów w poszczególnych kategoriach jeszcze nam daleko.